Състезатели от Монтана се върнаха с 32 медала от Републиканското първенство по спортно и традиционно ушу

12 златни, 14 сребърни и 6 бронзови медала – това е резултатът от участието на младите състезатели от спортен клуб „Ушу” – Монтана и техния треньор Асен Асенов от Републиканско първенство по спортно и традиционно ушу. Той се проведе миналата събота и неделя – 26-и и 27-и ноември (събота и неделя), в комплекс Царско село в град София.

Отборът от Монтана се представи с 10 състезатели, участвайки общо в пет дисциплини – Форма Сю Ним Тао, форма Чам Кю, форма Бю Джи, бутащи ръце Фиксирана стъпка и бутащи ръце Динамична стъпка. Най-малката състезателка в клуба Зорница Иванова спечели едно първо и три втори места в нейната категория. Останалите състезатели спечелиха съответно: Борислав Тодоров – едно 2-ро и едно 4-то място; Даниел Цветков – две 3-ти места; Николай Давидков – едно 2-ро и едно 3-то място; Мартин Първанов – едно 1-во и две 2-ри места; Дарен Гоцак – едно 1-во, едно 2-ро, едно 3-то и едно 4-то място; Кристиян Димов – три 2-ри и две 3-ти места; Мириам Благоева – две 1-ви и едно 2-ро място; Калин Борисов – две 1-ви и две 2-ри места. Асен Асенов завоюва 5 златни медала от всички дисциплини, в които участва.